Insta360 Ace Pro & Ace

Nové akčné kamery Insta360 si požičajú hranatý dizajn populárnej série Hero od GoPro, ale pridávajú možnosť vyklopiť túto veľkú 2,4-palcovú zadnú dotykovú obrazovku pre jednoduché vlogovanie. Nová kamera „Ace“ spoločnosti začína na 379,99 dolárov za bežný model a vlajková loď verzie „Pro“ za 449,99 dolárov. Ten vyšší je vybavený objektívom Leica Summarit a veľkým 1/1,3-palcovým obrazovým snímačom pre vynikajúci výkon pri slabom osvetlení a až 8K pri 24 snímkach za sekundu. Obe verzie sú už dostupné.

Read more »

Panox V2

PanoX V2 sa môže pochváliť schopnosťou videa 5,7K @ 30FPS a pôsobivým rozlíšením 72MP pre fotografie. Tento fotoaparát je nastavený na zachytenie každého detailu vašich dobrodružstiev s bezkonkurenčnou čistotou. Vďaka 1/2" CMOS snímačom a aktívnemu HDR zaisťuje PanoX V2, že každý záber bude živý a plný života.

Read more »

NikonD200

Fotoaparát Nikon D200 má 10,2 megapixelov a zobrazuje na 2,5-palcovom LCD displeji. Maximálne rozlíšenie obrazu je 3872 x 2592 pixelov a senzor je typu CCD. Fotoaparát je kompatibilný s funkciami PictBridge a podporuje jeden akumulátor. S hmotnosťou 830 gramov, šírkou 147 mm a výškou 113 mm, tento fotoaparát ponúka 0,94-násobné priblíženie.

Read more »

DJI POCKET 3

Nová Kamera DJI Pocket 3 je tu! Sú to skoro 3 roky odkedy vyšla populárna kamera DJI Pocket 2. Populárna kamera pre začínajúcich kameramov, cestovateľov či samotných tvorcov sa vracia opäť sa scénu. DJI Pocket 3 je horúcou novinkou, ktorá v sebe skrýva všetky nové technológie, ktoré v 21. storočí nesmú chýbať. Kamera sa posunula nie len technologicky ale vzhľadovo. Kamerka disponuje úplne novou 2-palcovou otočnou OLED obrazovkou, ktorá ponúka živý obraz a jednoduché ovládanie priamo na dosah ruky. Nad obrazovkou sa nachádza 3-osá mechanická stabilizácia na stabilný a dynamický pohyb kamery. Ako najväčší klenot samotnej kamery je nový 1-palcový snímač CMOS v 4K, ktorý zachytáva jasné detaily svetiel a tieňov. Zvuk je zabezpečený vstavanou sústavou troch mikrofónov, ktoré redukujú hluk vetra a zaznamenávajú všesmerový stereo zvuk.

Read more »

Ako na fotografovanie

Fotografia je umenie zachytiť svetlo pomocou fotoaparátu, zvyčajne pomocou digitálneho snímača alebo filmu, aby sa vytvoril obraz. So správnym vybavením fotoaparátu môžete dokonca fotografovať vlnové dĺžky svetla neviditeľné pre ľudské oko, vrátane UV, infračerveného a rádiového svetla.

Read more »